TIFF 2011. 36 de filme programate duminică în Cluj
- Scris de Ziua de Cluj
- 04 Iun 2011, 22:43
- Cultură
- Ascultă știrea
Iată programul zilei de duminică:
Cinema Florin Piersic
13:30 - "Misterele Lisabonei" (Mistérios de Lisboa), Regizor: Raúl Ruiz
20:00 - "Şcoala noastră" (Şcoala noastră), R: Mona Nicoară, Miruna Coca-Cozma
22:30 - "Peştera viselor uitate" (Cave of Forgotten Dreams), R: Werner Herzog
Casa de Cultură a Studenţilor
16:00 - "Totul va fi bine" (Alting Bliver Godt Igen), R: Christoffer Boe
18:00 - "Camera copilului" (La Petite Chambre), R: Stéphanie Chuat, Véronique Reymond
20:00 - "Vitus" (Vitus), R: Fredi M. Murer
Cinema Victoria
00:00 - "Zombie cu ţâţe mari" (Kyonyu Dragon: Onsen Zombies vs. Stripper 5), R: Takao Nakano
10:00 - "Lumea văzută de Simon" (15+) (I rymden finns inga känslor), R: Andreas Öhman
13:00 - "În eternitate" (Into Eternity), R: Michael Madsen
15:30 - "ZFR Scurt Metraje 2" (ZFR Scurt Metraje 2)
18:30 - "Proiectul fără titlu al lui Khartik Krishnan" (The Untitled Kartik Krishnan Project), R: Srinivas Sunderrajan
21:30 - "O sâmbătă obişnuită" (V subbotu), R: Alexander Mindadze
23:10 - "Martyris (Martyris)", R: Luis Felipe Hernández Alanís
Cinema Arta
10:00 - "Soluții locale pentru dezordinea globală" (Solutions Locales pour un Désordre Global), R: Coline Serreau
12:30 - "ZFR Scurt Metraje 1" (ZFR Scurt Metraje 1)
14:45 - "Cinema Komunisto" (Cinema Komunisto), R: Mila Turajlic
17:15 - "Lunea, la soare (Los Lunes al Sol), R: Fernando Léon de Aranoa
20:00 - "O lume albă, albă" (Beli, Beli Svet), R: Oleg Novkovic
Odeon Cineplex - Sala 1
12:30 - Copacabana (Copacabana), R: Marc Fitoussi
15:00 - Gura lupului (La Boca del Lupo), R: Pietro Marcello
17:30 - Lacrimi în Gaza (Gazas Tårer), R: Vibeke Løkkeberg
20:00 - Mame (Majki), R: Milcho Manchevski
23:00 - Balada tristă de trompetă (Balada Triste de Trompeta), Álex de la Iglesia
Odeon Cineplex - Sala 5
12:15 - 127 de ore (127 Hours), R: Danny Boyle
14:45 - Amador (Amador), R: Fernando Léon de Aranoa
17:15 - Fochistul (Kochegar), R: Alexei Balabanov
19:45 - A fost odată în Monga (Monga), R: Doze, Niu Chen-Zer
22:45 - Suntem ce suntem (Somos lo Que Hay), R: Jorge Michel Grau
Odeon Cineplex - Sala 6
13:00 - "Unde curge lapte și miere" (Pays De Cocagne), R: Pierre Étaix
15:15 - "Tinerețe ingrată" (Wasted on the Young), R: Ben C. Lucas
17:45 - "Singurătatea numerelor prime" (La solitudine dei numeri primi), R: Saverio Costanzo
20:15 - "Balanţa" (Balanţa), R: Lucian Pintilie
22:30 - "Moara şi crucea" (The Mill and the Cross), R: Lech Majewski
Ursus Open Air
21:45 - "Viata peştilor" (La Vida de los Peces), R: Matías Bize
Mănăştur Open Air
22:00 - "Muntele roşu" (Tilva Roš), R: Nikola Ležaić
Centrul Cultural Francez
22:00 - "Jiro visează la sushi" (Jiro Dreams of Sushi), R: David Gelb
Marty Cafe
21:30 - "O dată în viaţa mea" (For Once in My Life), R: Jim Bigham, Mark Moormann