Cârţu s-a năpustit spre tuşierul care a văzut penalty (FOTO)

Antrenorul CFR-ului, Sorin Cârţu, a traversat terenul de joc pentru a-i cere socoteală arbitrului de tuşă Adrian Vidan, pentru faza în care l-a influenţat pe arbitrul central Cristian Balaj să arate penalty, în meciul din sferturile Cupei României la fotbal CFR Cluj-Gloria Bistriţa, încheiat cu scorul de 0-1.
Cârţu a intrat în tunelul care duce spre vestiare pentru a-l întâlni pe arbitru însă a fost oprit de forţele de ordine.

Tehnicianul s-a întors spre gazon vociferând.

CFR a pierdut cu 0-1 meciul disputat astăzi pe teren prorpiu cu Gloria Bistriţa, în sfertuirile Cupei României.

Singurul gol ale meciului a fost înscris din penalty, de Junior Moraes, după o intervenţie a lui Tony, care a tras de tricou un adversar.la limita careului de 16 metri.

Centralul Cristi Balaj nu a acordat nimic, dar a revenit şi a arătat punctul cu var după ce a comunicat cu tuşierul responsabil pe acea parte de teren.