Elevii Şcolii de Poliţie Cluj, pe podium la "Cupa instituţiilor de învăţământ MAI"

Elevii Şcolii de Poliţie Cluj, pe podium la
Elevii Şcolii de Agenţi de Poliţie "Septimiu Mureşan" Cluj-Napoca au câştigat o medalie de aur, una de argint şi trei medalii de bronz la "Cupa instituţiilor de învăţământ din Ministerul Administraţiei şi Internelor", desfăşurată în perioada 28 mai - 1 iunie 2012, la Câmpina.

La competiţia de la Câmpina au participat 31 de elevi clujeni. Medaliile de bronz au fost obţinute la disciplinele: tenis de masă, săritură în lungime şi judo; medalie de argint pentru tenis de masă, iar medalie de aur la alergare viteză 60 m. Lotul şcolii a fost coordonat de către profesorii inspector principal Radu Demian şi inspector principal Ovidiu Bârluţiu. Lotul de judo a fost pregătit în şcoală de către inspector principal Ioana Aluaş.