LIVE SCORE. CFR - Ceahlaul 2-0. CFR a inviat: prima victorie in Gruia in 2014 - VIDEO

CFR Cluj a jucat cu putine ore inainte de Inviere cu fosta echipa a lui Vasile Miriuta, Ceahlaul. Tade si Chanturia au marcat, Cadu a irosit un penalty.

CFR a obtinut sambata prima victorie pe teren propriu in 2014. Este al treilea meci castigat de feroviari in acest an si al patrulea meci consecutiv fara infrangere.

CFR - Ceahlaul 2-0 (1-0)

Marcatori: Tade 33, Chanturia 86

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Rui Pedro - Deac, Ogbu (75 Ammari), Costea (65 Chanturia) - Tade (87 Negrut). Antrenor: Vasile Miriuta.

Ceahlăul: Calancea - Dumitraş, Marc, Cânu, L. Cazan - Ichim, Onciu (75 Tepes) - M. Constantinescu, Golubovic, Ad. Gheorghiu (67 Margine) - G. Jula (46 Popadiuc). Antrenor: Marian Bondrea.

Arbitru: Alexandru Tudor.

VEZI GOLURILE VIDEO.

Stadionul a fost aproape gol. Clujenii au ales sa pregateasca sarbatoarea de Pasti in locul fotbalului.

Ora de incepere a meciului a fost 19.30. Lovitura de incepere au avut-o moldovenii, echipati in albastru deschis. CFR-istii au purtat echipament complet visiniu.

CFR a inscris in minutul 6, dar golul lui Rui Pedro nu este validat. Tade, aflat in pozitie de ofsaid, l-a derutat pe portarul Calancea.

GOL. 1-0. Din minutul 33, CFR a scris 1-0 pe tabela. Tade a punctat la coltul scurt, dupa o centrare de pe dreapta a lui Maftei. Gregory Tade a marcat si in meciul din tur, castigat de CFR la Piatra Neamt cu 1-0.

In prima parte a meciului, Ceahlaul nu a contat deloc in atac.

S-a reluat meciul. O schimbare la Ceahlaul: Popadiuc in locul lui Jula.

Meciul se joaca la o singura poarta.

La CFR, Chanturia a intrat in locul lui Costea in minutul 65.

De pe margine intra in teren Margine, la Ceahlaul.

Tepes si Ammari au intrat pe teren in acelasi minut.

GOL. 2-0.Reusita spectaculoasa a lui Chanturia, in minutul 86. Acesta a driblat in flancul drept si a sutat cu stangul la coltul scurt, pacalindu-l pe Calancea.

Penalty pentru CFR, dupa un fault al lui Canu la Negrut, in minutul 92. Cadu a ratat insa din nou.

Singurele ocazii clare ale oaspetilor au venit in prelungiri. Felguieras a avut doua interventii excelente.