Nimic nou. "U"-BT pierde cu Atomerömü și e ultima în grupa F GALERIE FOTO

Nimic nou.
Baschetbaliștii clujeni au avut un avans de 13 puncte la pauză, dar au bifat un nou insucces în EuroChallenge (64-73).

Situația rămâne alarmantă la "U"-BT, care are cifra șapte în dreptul înfrângerilor consecutive.

Exceptând entuziasmul ungurilor din startul meciului (4-12, min. 6), "U"-BT a controlat prima parte și a intrat la cabine la adăpostul a 13 puncte (39-26).

Nu a fost suficient nici de această dată. De la vestiare a ieșit o altă echipă clujeană, extrem de naivă sub panou, iar oaspeții s-au apropiat la numai un punct la capătul sfertului trei (49-48).

Clujenii au gestionat finalul meciului în nota obișnuită. Ambele echipe au trecut, pe rând, la conducere (64-61, min. 37, 64-69, min. 38), dar Atomerömü Paks a tratat mai inteligent ultimul minut și jumătate, revenindu-i prima victorie europeană.

Darius Hargrove a fost principalul marcator al "alb-negrilor", cu 16 puncte. Din tabăra lui Branislav Dzunic s-a remarcat Henry Dugat (15).

"U"-BT a ajuns ultima în grupa F, iar pe 2 decembrie va primi vizita austriecilor de la Magnofit.