FOTBAL. CFR, învinsă cu 4-2 de Slavia Praga

CFR Cluj a pierdut cu scorul de 4-2 partida amicală disputată în Austria, cu Slavia Praga, astăzi de la ora 16. Pentru cehi au marcat Jarolim, Grajciar, Janda şi Jakub Hora, în timp ce pentru clujeni Traore a realizat o “dublă”.
La pauză clujenii au fost conduşi cu 0-2, imediat după reluarea jocului cehii mărindu-şi avantajul la 3 goluri.

Intrat după pauză, Traore, autor al unui gol şi a unei pase de gol şi în amicalul anterior cu Anderlecht, a redus diferenţa, în minutul 66. Slavia a punctat din nou, în minutul 74, iar CFR-ul a replicat prin acealaşi Traore, în minutul 88.

Scor final: CFR Cluj – Slavia Praga 2-4.

In a douza repriză CFR a aliniat formula: Nuno Claro, Diogo, Panin, Diogo, Rada Edimar, Mureşan, Culio, Kivuvu, Traore, Bud, Hora.