La Gazzetta dello Sport: Roma a reuşit bisul. De această dată a câştigat în Liga Campionilor, cu 2-1

Prestigiosul cotidian sportiv italian "La Gazzetta dello Sport" notează că după victoria cu Internazionale Milano, din Serie A, AS Roma a reuşit să obţină primele trei puncte şi în Liga Campionilor, prin victoria cu 2-1 cu CFR Cluj.
În rezumatul meciului, relatat în cotidian, redactorii semnalează faptul că primele 30 de minute ale meciului le-au aparţinut românilor, care au început foarte bine partida:

"Au început foarte bine românii. Pricepuţi la a închide spaţiile, întotdeauna gata să repornească pe contraatac, în viteză, încrezându-se în incursiunile atacaantului ivorian Traorè, de 2 metri înălţime şi cu o coordonare bună, încercând şutul la poartă cu fiecare ocazie", relatează cotidanul sportiv.

"Gazzetta" prezintă în scris şi ocazia monumentală ratată de Traore, dar şi cea de-a doua bară a ivorianului şi notează că practic Roma a câştigat partida în două minute, prin golrueile reuşite de Mexes şi Boriello.