Andone: "Ne-am crezut învingători dinainte"

Andone:
Tehnicianul campioanei, Ioan Andone, spune că formaţia sa a plătit astăzi tribut relaxării premature.

"Relaxarea e singurul cuvânt care ar putea caracteriza această înfrângere. În primele 45 de minute am jucat bine, am folosit un 4-3-3. Ne-au învins moral, pentru că este şi o chestie legată de psihic. Puteam să închidem meciul la 2-0, dar ne-am crezut învingători dinainte. Jucătorii mei nu s-au gândit la returul cu Basel, dar au pierdut trei puncte mari. Rapidul ne-a surprins în câteva faze. Din ce mi-a spus portarul (Felgueiras - n.red), nu a fost fault la faza penalty-ului. Cele două accidentări sunt grave, din ce mi-a spus doctorul. Vass are probleme la metatarsiene, iar Ronny întindere de ligamente. Echipele se concentreză mai bine când joacă în zece oameni", a declarat "Fălcosul" la Digi Sport.

CFR Cluj a pierdut sâmbătă împotriva Rapidului, 3-2, după ce a înscris două goluri în primele 19 minute ale partidei. Vezi aici meciul în format live text