Badea, după eşecul cu Poli: Jucătorii merită felicitaţi pentru cum s-au dăruit

Ionuţ Badea s-a arătat dezamăgit că "U" şi-a întrerupt seria de meciuri fără eşec.

„Un meci care ne întrerupe seria bună. Am pierdut până la urmă contra unei echipe care se bate la titlu. Era o chestiune de imagine dacă am fi câştigat. Ca şi structură generală echipa s-a dăruit, a vrut să revină chiar după scorul de 2-0. O repriză a doua mult mai bună a noastră, dar n-am reuşit să concretizăm. Avantajul lor a făcut mai facilă posesia noastră, chiar şi aşa ne-am creat ocazii de gol. Au fost momente care au influenţat partida, lipsa noastră de concentrare pe anumite faze au schimbat situaţia. Jucătorii merită felicitaţi pentru cum s-au dăruit. Speram să continuăm această serie. Ne aşteaptă un meci foarte dificil la Astra. Faza de contraatac le e mai bine pusă la punct. Din păcate nu am reuşit o reîncărcare motivaţională foarte bună pentru această partidă. Aici mă refer la momentele de început, după care am intrat în joc, cu situaţii de a marca în ambele reprize. Din păcate nu antrenez nici ghinionul, nici norocul", a spus tehnicianul Universităţii, Ionuţ Badea.