Bătuţi la zero în Europa League: Sporting - FC Vaslui 2-0, Rapid - Legia 0-1, Maccabi - Steaua 5-0!

Echipele româneşti nu au reuşit nici măcar un gol în cea de-a treia etapă din Europa League!

Ziua de Cluj v-a ţinut la curent cu evoluţia scorului la meciurile echipelor româneşti din Europa League.

* Maccabi Haifa - Steaua Bucureşti, scor final 5-0
Minutul 10
- Israelienii deschid scorul prin Amasha: 1-0
Minutul 20
- Acelaşi Amasha majorează scorul la 2-0 pentru gazde, cu o execuţie spectaculoasă
Minutul 22 - Steaua nu are noroc. Tatu trimite în bară!
Minutul 37: Amasha scapă singur spre poartă şi este faultat de Bicfalvi. Lovitură de la 11 metri şi cartonaş roşu pentru stelist
Minutul 38: Penalty-ul este transformat de Katan: 3-0
Minutul 64: Amasha mai scoate un penalty, Iliev este eliminat de la Steaua!
Minutul 65: Katan trage de data aceasta în bara transversală!
Minutul 72: Twatha înscrie cu un şut din afara careului: 4-0!
Minutul 79: Umilinţă totală pentru Steaua, Vered ducând scorul la 5-0 cu un şut din centrul careului!
Steaua a început meciul în următoarea formulă: Stanca - Martinovic, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Bourceanu - M. Costea, Tatu, Fl. Costea - Nikolic.

* Rapid Bucureşti - Legia Varşovia, scor final 0-1
Înainte de meci, fanii polonezi s-au luat la bătaie cu jandarmii
Minutul 73: Radovic fructifică pritr-o lovitură de cap o centrare venită de pe dreapta: 0-1
Rapid joacă cu următorul 11: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burcă, Bozovici - N. Grigore, Alexa, Herea - Roman, Pancu, Deac

* Sporting Lisabona - FC Vaslui, scor final 2-0
Minutul 38: Wesley (FC Vaslui) este eliminat pentru o lovitură aplicată unui adversar
Minutul 43: Nemarcat la 6 metri, Evaldo deschide scorul pentru Sporting: 1-0