Campioana Europei, doar o remiză pe terenul Borussiei. Rezultatele serii din Champions League

În cele opt partide de pe Bătrânul Continent s-au marcat 19 goluri.

Marţi, 27 septembrie 2016, s-au desfăşurat primele meciuri din a doua etapă a grupelor Ligii Campionilor.

Capul de afiş al serii, Borussia Dortmund-Real Madrid, s-a încheiat nedecis. "Galacticii" au deschis scorul în minutul 17, prin Cristiano Ronaldo. Nemţii au reuşit să egaleze, însă, cu două minute înainte de pauză prin Aubameyang. Campionii Europei au intrat din nou în avantaj, prin Varane (68`). Disputa avea să se încheie la egalitate, după golul înscris de Andre Schurle (87`).

În cele opt partide de pe Bătrânul Continent s-au marcat nu mai puţin de 19 goluri.

Rezultatele serii din Champions League:

AS Monaco - Bayer Leverkusen 1-1 (Glick 94`/Hernandez 73`)

ŢSKA Moscova - Tottenham Hotspur 0-1 (Son Heung-min 71`)

Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2 (Aubameyang 43`, Schurrle 87`/C. Ronaldo 17`, Varane 68`)

Sporting Lisabona - Legia Varşovia 2-0 (B. Ruiz 28`, Dost 87`)

FC Copenhaga - FC Brugges 4-0 (Denswil 53` autogol, Delaney 64`, Santander 69`, Jorgensen 92`)

Manchester City - FC Porto 1-0 (Slimani 25`)

Sevilla - Lyon 1-0 (Ben Yedder 53`)

Dinamo Zagreb - Juventus 0-4 (Pjanic 24`, Higuain 31`, Dybala 57`, Dani Alves 85`)