CFR Cluj a câștigat al doilea amical la verii

| Foto: facebook.com/cfr1907

"Feroviarii" au învins formația din Liga a 2-a, FC Brașov, scor 3-1.

Elevii lui Andrea Mandorlini au început furtunos jocul, iar Jefte a deschis scorul din penalty în minutul 9. Imediat, ibericul a pasat decisiv pentru Otele, care a majorat diferența (13). Totuși, chiar înainte de pauză, gazdele au redus din diferență prin Lascu (44).

În actul secund, antrenorul italian a testat mai mulți jucători care în sezonul trecut au evoluat la echipa a doua sau au fost împrumutați la alte formații.

Chiar dacă prestația "feroviarilor" a fost una mai modestă decât în prima parte, tabela s-a modificat din nou pe final, când Buș a majorat diferența. Așadar, după victoria cu CSC Dumbrăvița, CFR Cluj învinge și FC Brașov, scor 2-1.