CFR Cluj a luat bătaie în primul meci din cantonament

Miercuri, 26 iunie, de la ora 18:00, CFR Cluj a jucat primul amical al verii cu vicecampioana Poloniei, Slask Wroclaw.

Fluierul final în primul amical al acestei veri a venit cu o înfrângere pentru "feroviari", a transmis gruparea din Gruia pe pagina oficială de Facebook

Vicecampioana Poloniei, Slask Wroclaw, s-a impus cu 1-0 în faţa celor de la CFR Cluj, după golul marcat de Jezierski în minutul 18 în partida de pe Stadion Ottensheim.

În ciuda faptului că antrenorul CFR-ului a folosit 2 echipe diferite, ceva nu a funcţionat în partida cu Slask Wroclaw.
Antrenorul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim amical al verii, astfel:
Echipa din prima repriză: Sava, Thaqi, Boben, Kresic, Camora, Keita, Muhar, Tachtsidis, Deac, Kamara, Michael
Echipa din repriza secundă: Hindrich, Fică, Filip, Serebe, Rocha, Artean, Ilie, Avounou, Aussi, Abeid, Păun

Al doilea amical din acest cantonament va avea loc sâmbătă, 29 iunie, de la ora 19:00 (ora României), când CFR Cluj va întâlni campioana Slovaciei, Slovan Bratislava, mai informează gruparea din Gruia.

CFR Cluj va întâlni Neman Grodno, club din Belarus, în turul al doilea preliminar al UEFA Conference League. Joi 25 iulie, de la ora 20:30 se joacă partida la Cluj-Napoca.