CFR merge la TAS VIDEO

CFR Cluj îşi va căuta dreptatea la Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne după ce Comisia de Disciplină din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal a decis rejucarea derby-ului cu Universitatea din minutul 1, de la scorul de 0-0. "Mergem la TAS chiar dacă vom câştiga cu Universitatea", a avertizat antrenorul Ioan Andone.

Comisia de Disciplină a decis vineri rejucarea derby-ului dintre Universitatea şi CFR, exact aşa cum şi-au dorit oficialii Şepcilor Roşii, dar feroviarii anunţă că-şi vor căuta dreptatea la forurile europene.

Până la meciul cu Universitatea, CFR mai are de jucat mâine în deplasare cu CS Mioveni.

Meciul "U" - CFR, din 8 mai, a fost întrerupt în minutul 26, din cauza incidentelor dintre jucători, care au avut loc în teren şi la vestiare. Scorul era atunci 1-0 pentru CFR. Comisia de Disciplină a decis rejucarea partidei de la început, adică de la 0-0.

Reporter: Septimiu Fantea

Operator: Cristi Rus