Claudiu Petrila despre diferența dintre CFR Cluj și Rapid: "E presiune mult mai mare"

| Foto: facebook.com/FCRapid1923oficial

Fostul jucător al formației din Gruia a debutat pentru echipa din capitală în meciul cu FC Voluntari.

Ajuns la trupa din Giulești în cursul săptămânii trecute, Claudiu Petrila a bifat primele minute sub comanda lui Cristiano Bergodi. Fostul jucător al CFR-ului a intrat în repriza secundă a meciului pierdut de Rapid cu FC Voluntari, scor 2-1.

La finalul partidei, Petrila a făcut o paralelă între fosta și actuala sa echipă și susține că presiunea este mult mai mare la clubul din capitală decât la cel din Gruia.

"A fost o acomodare destul de ușoară, m-au primit bine și au făcut să îmi fie mult mai ușor. E presiune mult mai mare, e normal, suntem la Rapid și trebuie să ne trezim repede. Concurența e peste tot. Consider că asta ne poate ajuta pe viitor", a spus Petrila, potrivit Digisport.

Fotbalistul în vârstă de 22 de ani a jucat 128 de partide pentru CFR Cluj, alături de care a cucerit 4 titluri în Superligă.