Concordia Chiajna - CFR Cluj 2-1. Ilfovenii scapa de grijile ligii secunde

Echipa Concordia Chiajna a obținut o victorie extrem de importantă în lupa pentru evitarea retrogradării, învingând pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formația CFR Cluj, sâmbătă într-o partidă din cadrul etapei a 12-a a play-out-ului Ligii I la fotbal.

Ilfovenii au deschis rapid scorul, prin Marius Pena (min.5), însă clujenii au reușit să egaleze în repriza secundă, prin Steve Beleck, în urma unui penalty executat de Cristian Lopez și respins în prima fază de portarul gazdelor, Cristian Bălgrădean (min.72). Concordia a obținut victoria grație golului înscris de Florin Purece, cu zece minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc.

CS Concordia Chiajna — CFR 1907 Cluj 2-1 (1-0), stadion "Concordia" — Chiajna

Au marcat: Marius Pena (5), Florin Purece (80), respectiv Steve Beleck (72)

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova), arbitri asistenți: Mihai Marica (Bistrița) și Adrian Mărginean (Aiud), arbitru de rezervă: Laurențiu Ionașcu (Buzău).

Observatori: Dan Berbecaru (Rm. Vâlcea) — CCA, Ion Cățoi (București) — LPF.