Costa radiază după ”corecția” aplicată Sportului. ”Diferenţa de atitudine a fost a întregii echipe”

Jorge Costa s-a arătat foarte mulțumit de evoluția jucătorilor săi în a doua repriză a meciului cu Sportul, câștigat cu 6-1.

„Aş minţi să spun că nu ne linişteşte această victorie. Am început foarte bine acest sezon cu două partide bune, dar au urmat două slabe. Aceasta a fost o partidă foarte importantă pentru noi. E important să gestionăm această pauză de două săptămâni. Trebuie să menţinem acest ritm. N-am început şi jocul de azi aşa cum am vrut, am fost foarte lenţi. Nu mi-a plăcut, sincer să fiu, prima repriză. Ne-am schimbat mult în bine după pauză, am revenit cu altă mentalitate. După cum ştiţi, De Zerbi vine după o perioadă lungă de inactivitate. Nu are meciuri în picioare. Este din ce în ce mai bine, şi din punctul său de vedere perioada care urmează trebuie gestionată foarte bine. Cred că atât el, cât şi Panin au intrat foarte bine în joc. Diferenţa de atitudine a fost a întregii echipe. Probabil că vom şti duminică seara ce jucători vor fi convocaţi la echipa naţională de la CFR", a declarat Jorge Costa, antrenorul lui CFR.