Steaua – U-BT 84-74. Silvășan, supărat după înfrângerea clară: “După pauză, noi am cedat inițiativa”

| Foto: foto u-bt.ro

Tehnicianul clujenilor e dezamăgit de felul în care elevii săi au jucat în a doua parte a meciului cu steliștii.

Mihai Silvășan și arătat nemulțumirea în legătura cu jocul slab al “studenților”, care au pierdut avantajul de 12 puncte avut la pauză. ”A fost un meci pe care l-am jucat foarte bine în prima repriză, chiar l-am controlat, dar, după pauză, adversarii au ridicat nivelul de intensitate în apărare și noi am cedat inițiativa. Din punct de vedere fizic, nu ne-am bătut așa cum trebuia”, a declarat antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca.

Clujenii vor juca următorul meci împotriva formației BC SCM Timisoara, sâmbătă, 31 martie, de la ora 19:00. Partida se va disputa în Sala Sporturilor Horia Demian.