CSU Ploieşti - "U" Mobitelco 77-68. S-a dus finala! GALERIE FOTO

CSU Ploieşti -
"U" Mobitelco a pierdut la Ploieşti meciul de calificare în finala de baschet masculin. ziuadecj.ro a avut un trimis special la meci.

La Ploiesti a ajuns si o mica galerie de la Cluj, plecata luni dimineata. In tribune erau 2000 de oameni.

Min. 1: 7-0 pentru CSU Ploiești în primul minut de joc. A marcat G. Lee

Min. 2: I. Kuburovic a marcat primele două puncte pentru echipa clujeană

Min. 5: CSU Ploiești conduce cu 17-8

Min. 8: Scorul este acum 22-12, în favoarea echipei din Ploiești

După primul sfert, "U" Mobitelco este la 9 puncte distanță față de CSU Asesoft, scorul fiind de 24-15

Min 13: Scorul este de 31-24 pentru Asesoft Ploiești

Min. 16: "U" Mobitelco începe să recupereze din diferență. Este acum la 6 puncte în spatele lui Asesoft, scorul fiind 34-28

Min. 19 Cluj are un pasiv de 9 puncte

Min. 20: este 37-30 şi Medvedj ne poate aduce la 5 puncte la pauză, de la linia de libere: prima este transformată, a doua la fel.

Pauză: 37-32.

S-a reluat meciul.

Min. 21: pătrunde Kuburovic şi ratează, în schimb Lee înscrie. 39-32.

Min. 22: intră Hargrove în locul lui Kuburovic, pe teren mai sunt Medvedj, Cuic, Sparks şi Silvă

Min. 23: Incredibil: Merda rateazp singur cu coşul

Lee şi Flowers scriu 43-32 pe tabelă. La scorul ăsta, finala e dincolo de linia orizontului.

Min. 24 Încă două puncte Flowers

Ratează Silvăşan, niciun punct pentru "U" Mobitelco sfertul acesta.

Min. 26 Trei puncte Hargrove. Offf!

Marchează 3 puncte şi Flowers, 48-35.

Lalovic face paşi, Cuic scapă mingea. Parcă e amical.

Min. 26 Lalovic - 3 puncte! 48-38.

Burlacu recuperează două puncte.

Vă mai amintiţi de meciul cu 21 de coşuri de 3 puncte de la Ploieşti. Uitaţi-l! Ratăm de la linia se 6,25 metri pe bandă.

Min. 28: 50-40. Pasiv mare acesta, înainte de intrarea în ultimul sfert. Cu publicul din Cluj se poate recupera, la Ploieşti, însă, mai greu spre imposibil.

Min. 29: Flowers are 3 aruncări libere, ratează două

Min. 29 Lalovic marchează două puncte, 51-42

Ohooo. Un coş de 3 puncte şi un contraatac al lui Hargrove, coş cu fault, fac 51-48.

51-48 înainte de ultimul sfert. Se poate!

Cristescu se plânge de arbitraj. Câteva reluări de la TV îi dau dreptate!

Începe sfertul, Burlacu face a patra greşeală personală.

Hsrgrove îşi asumă multe faze, a ratat două la rând la începutul sfertului.

Min. 32 Coş Flowers, 55-48.

Iarăşi scăpăm mingi. Cuic şi Silvă, de la cine nu te aştepţi.

Încă două puncte Flowers,  dar răspunde Hargrove. 57-50.

Coş cu fault la Lee, 60-50. Finala a intrat în ceaţă.

Min. 34: două libere marcate de Cuic, 60-52.

Ploieştenii se apără ca la Local Kombat. Din când în când se mai dă fault.

Min. 35 Silvă ratează de la 3 puncte. Ne-ar fi adus la 3 puncte.

Min. 36 Două puncte Baciu, Burlacu răspunde cu 3: 62-56

Min. 37: Hargrove de la linia de libere: două din două

Silvă face fault. E 62-58, ei au două libere: una ratată, 63-58

Baciu ratează de două ori. De lângă panou, deşi are 2,16m!

Min. 38: Silvă are două libere: ratează una, nu se poate! 63-59.

Coş Lee, 65-59.

Super fază şi două puncte Kuburovic.

Scăpăm fără coş, Hargrove are două libere. Una, da, a doua, da. 65-63.

Două puncte Mohamed, nouă nu ne intră mingea. S-a plimbat pe inel la faza lui Hargrove.

Suntem în ultimul minut, iar ei au patru puncte avans. Să rămânem optimişti, e doar un sport, nu al treilea război mondial.

Mohamed are două libere transformate, 69-63. Mai sunt 30 de secunde. Cât de optimist să fii să mai speri? :)

Time out, Cristescu face pe antrenorul.

S-a terminat, aruncarea de 3 puncte a lui Hargrove nimereşte inelul.

Un punct Popovic, acum e Cuic la libere: transformă una, 24 de secunde, 70-64. E gata.

Adevărul e că "U" Mobitelco a jucat bine în ultimele 10 minute, dar destul de prost în rest.

74-66 e scorul, nu mai e chiar nimic de făcut. Un alt adevăr e că am pierdut calificarea la Cluj. Şi mai este unul: că Ploieştiul are ajutoare de nădejde cu fluier.

77-68 e scorul final, Adamovic marchează de la un coş la altul în ultima secundă.