Debutul lui Louis Munteanu, analizat de Dan Petrescu. Ce a spus antrenorul

| Foto: facebook.com/cfr1907

Atacantul a bifat primele sale minute în tricoul vicecampioanei chiar în Derby-ul Clujului.

Prezentat oficial în urmă cu câteva zile, Louis Munteanu a debutat oficial pentru CFR, chiar în duelul cu mare rivală din oraș, Universitatea. Atacantul în vârstă de 22 de ani a intrat din primul minut și a făcut cuplu în atac cu un alt nou-venit, Virgiliu Postolachi.

La finalul jocului pierdut de "feroviari" în fața "studenților", scor 2-3, Dan Petrescu a analizat evoluția jucătorului al cărui transfer e considerat cea mai importantă mutare e verii în Superligă.

"Este primul meci oficial, a fost și în Derby. Cred că și-a făcut treaba cât a putut. A driblat, a pasat, s-a apărat. I-a lipsit golul, dar ca atitudine mi-a plăcut", a spus antrenorul.

Crescut la Academia Hagi, Louis Munteanu a ajuns la CFR Cluj în actuala perioadă de mercato de la Fiorentina, formație pentru care nu a jucat niciun minut la seniori.