Doi "studenți", incluși în echipa ideală a etapei. Ioan Ovidiu Sabău, din nou antrenorul rundei

| Foto: FC Universitatea Cluj

Pentru a treia oară în actuala stagiune, tehnicianul Universității Cluj a fost desemnat cel mai bun antrenor al etapei din Superligă.

"Studenții" au demonstrat din nou că sunt o echipă excelentă în deplasare și au învins pe terenul Rapidului cu 3-2, deși erau conduși cu 2-0 la jumătatea reprizei. În urma acestui rezultat, Ioan Ovidiu Sabău a fost desemnat, pentru a treia oară în actualul sezon, antrenorul etapei.

Mai mult, doi dintre elevii săi au fost incluși în cel mai bun 11 al rundei. Este vorba despre Dorinel Oancea, introdus în teren în minutul 31, moment în care balanța s-a înclinat în favoarea echipei clujene, dar și despre Ianis Stoica, care a marcat golul victoriei și a contribuit la celelate două reușite.