Doi "studenți" și un "feroviar", incluși în echipa ideală a etapei din Superligă

| Foto: FC Universitatea Cluj

Cei trei jucători ai echipelor clujene se numără printre remarcații rundei cu numărul 12 din sezonul regulat.

În ultimul meci înainte de pauza internațională, Universitatea Cluj a învins Sepsi OSK cu 1-0 și s-a apropiat de locurile de play-off. În urma acestui rezultat, doi dintre elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au fost incluși în echipa etapei.

Este vorba despre Dorinel Oancea, cel care l-a înlocuit în prima repriză a meciului pe Bogdan Vătăjelu, dar și despre Dan Nistor, cel care a obținut un penalty și l-a transformat pentru a aduce "Șepcilor roșii" cele trei puncte.

În schimb, chiar dacă CFR Cluj nu a câștigat în deplasare contra celor de la Dinamo, unul dintre "feroviari" se numără printre remarcații rundei. Este vorba despre Daniel Bîrligea, cel care a înscris unicul gol al formației din Gruia în remiza 1-1.