Execuție grozavă în campionatul Rusiei. VEZI golul fantastic înscris de un fost atacant al lui ”U” Cluj VIDEO

Un fost atacant al Universității Cluj a reușit un gol magnific în partida dintre Terek Groznîi și Orenburg, disputată duminică, în etapa cu numărul 23 din campionatul Rusiei.

Condusă din minutul 27, după golul lui Popovic, Terek Groznîi a restabilit egalitatea cu un șut superb de la mare distanță al internaționalului Gicu Grozav (73). În ciuda execuției fantastice a fostului atacant de la "U" Cluj, Terek a pierdut cu 1-2 deplasarea de la Orenburg, Pliev marcând în propria poartă în minutul 89, notează gsp.ro.

Grozav a ajuns, astfel, la 5 goluri pentru formația din Groznîi în acest sezon. După 23 etape, Terek ocupă locul 7 în prima ligă din Rusia, cu 33 puncte. Orenburg se află pe 14, cu 19 puncte.

De-a lungul carierei, Gicu Grozav a mai jucat la Unirea Alba Iulia, Standard Liege, "U" Cluj, Petrolul Ploiești și Dinamo. Atacantul de 26 ani a strâns până acum 18 meciuri și 3 goluri în Naționala României.

6 goluri în 24 partide a reușit Grozav pentru "Șepcile roșii" în sezonul 2011-12.

Vezi interviul acordat de Gicu Grozav pentru ziuadecj.ro în luna martie.