FC Vaslui - CFR 5-3! Două goluri marcate pe final i-au scăpat pe clujeni de o rușine uriașă REZUMAT VIDEO

CFR a încasat cinci goluri, vineri seara, de la FC Vaslui.
Meciul a făcut parte din etapa a XI-a a Ligii I.

FC Vaslui - CFR 5-3 (2-0)

Marcatori: Sânmărtean 26, Adailton 35, 58, Burdujan 63, 87 - De Zerbi 59, Bastos 89, Dică 90

Vaslui: Kuciak - Milanov, Cânu, Papp, Bălace - Ghencev - Sânmărtean (73 Milisavljevic), Wesley, Adailton (78 R. Costin), Burdujan - Bello (86 Pouga). Antrenor: Viorel Hizo.
CFR: Nuno Claro - Panin, Cadu, Alcantara, Rada - E. Dică, Kivuvu (46 Hora), Peralta, Culio - De Zerbi (76 Bastos) - Traore (86 Bjelanovic). Antrenor: Sorin Cârțu.

Arbitri: Robert Dumitru - Iulian Radu, Vasile Marinescu
Observatori: Nicolae Grigorescu, Adrian Ionescu

Vezi comentariul partidei:

Meciul s-a încheiat. CFR a marcat două goluri pe final, care au scăpat-o de o uriașă rușine. Nici așa însă, jucătorii și antrenorul Cârțu nu pot fi prea fericiți.

GOOOL CFR! 5-3! Minutul 90: șut de senzație al lui EMIL DICĂ, de la 30 de metri, care se duce lângă bară

GOOOL CFR! 5-2! Minutul 89: BASTOS reia cu capul sub bară o centrare a lui Panin

GOL VASLUI! 5-1! Minutul 87: BURDUJAN liftează balonul lejer, peste un Nuno Claro ieșit fără rost din poartă

Minutul 76: De Zerbi iese, intră Bastos, la CFR

GOL VASLUI! 4-1! Minutul 63: BURDUJAN a plecat cu mingea de la centrul terenului și a înscris la colțul lung. Peralta protesta la mijlocul terenului, pentru că vasluienii nu au păstrat distanța de 9 metri la o lovitură liberă.

GOOOOOL CFR! 3-1! Minutul 59: Peralta îl găsește pe DE ZERBI la limita careului, italianul preia și șutează sec

GOL VASLUI! 3-0! Minutul 58: gafă mare a lui Nuno Claro, care scapă în poartă un șut al lui ADAILTON

Minutul 53: lovitură liberă De Zerbi, prinde Kuciak

Minutul 47: cap Wesley, Claro respinge în bară!

A început repriza a doua. CFR a făcut o primă schimbare, Hora în locul lui Kivuvu.

Este pauză. CFR a avut câteva ocazii până să primească primul gol, apoi a părut incapabilă să reacționeze. A plimbat mingea, dar fără să amenințe poarta lui Kuciak. Clujenii nu au amintit cu nimic de echipa care marca patru goluri contra lui FC Brașov, acum două săptămâni.

GOL VASLUI! 2-0! Minutul 35: Șut excepțional ADAILTON, de la 22 de metri. Mingea a lovit mai întâi bara transversală.

GOL VASLUI! 1-0! Minutul 26: Nuno Claro respinge un șut al lui Burdujan, mingea ajunge la SÂNMĂRTEAN, care înscrie de la 7 metri

Minutul 24: Peralta a încercat să devieze un șut al lui Dică, dar mingea s-a prelins în brațele lui Kuciak

Minutul 17: De Zerbi așează o minge pentru Culio, care trage în diagonală, pe lângă poartă

Minutul 9: șut cu efect Adailton, N. Claro respinge în față, iar Cadu trimite în corner

Minutul 7: prima ocazie bună a clujenilor; Rada a lovit mingea cu capul, dar Kuciak a fost pe fază

Minutul 5: Bello a scăpat singur cu Nuno Claro, dar portarul CFR-ului a agățat mingea cu piciorul

A început meciul, clujenii au avut lovitura de începere CFR joacă în vișiniu, gazdele, în galben. Clujenii sunt însoțiți în Moldova de un mic grup de suporteri.