FC Vaslui - "U" Cluj 2-0 (final)

FC Vaslui -
Meciul dintre FC Vaslui şi Universitatea Cluj, programat de la ora 21.30, în cadrul etapei a 12-a din Liga I, va fi transmis în format livetext pe ziuadecj.ro. UPDATE FC Vaslui s-a impus cu scorul de 2-0.

FC Vaslui a învins cu 2-0 în această seară, pe teren propriu, Universitatea Cluj, prin golurile reuşite de Madson, în minutul 12, respectiv Antal, în minutul 51, din penalty.

Urmăriţi mai jos comentariul livetext al meciului:

Min 90+4 Fluier final. FC Vaslui învinge cu 2-0, prin golurile reuşite de Madson şi Antal, din penalty.

Min 90+3 Ocazie mare pentru gazde: Pătulea reia cu capul, pe lângă poartă.

Min 90+2 Borza este avertizat cu cartonaş galben.

Min 90 Meciul este prelungit cu 3 minute.

Min 89 Pătulea pătrunde, este ţinut de Silaghi dar îşi continuă cursa, intervine şi Abrudan, iar mijlocaşul vasluian trimite în portarul lui "U".

Min 86 Schimbare la Vaslui: iese Wilk şi intră Muşat.

Min 86 Wilk este semnalizat în ofsaid; atacantul reuşise să înscrie.

Min 81 Schimbare la Vaaslui: a ieşit Antal, a intrat Buziuc.

Min 80 Şutează Wilk, peste.

Min 78 Şut peste al lui Borza.

Min 77 Şut bun, de la distanţă, al lui Ciupe, Cerniauskas reţine în doi timpi.

Min 73 Mendy intră din nou riscant şi faultează, în condiţiile în care are deja un cartonaş galben; el nu este însă avertizat.

Min 71 Schimbare la "U": iese Takacs, intră Raul Ciupe. Schimbare şi la Vaslui: iese Temwanjera, intră Pătulea.

Min 70 Corner pentru Universitatea, apărătorii vasluieni resping din nou. Corner iarăşi pentru oaspeţi.

Min 69 Calcan fault în direcţia dreaptă de atac a clujenilor.

Min 66 Fază frumoasă în careul clujenilor, Antal reia însă defectuos.

Min 63 Cartonaş galben pentru Antal; Veselovski a fost avertizat şi el cu galben.

Min 61 Lovitură liberă pentru Universitatea.

Min 59 Antal reia cu capul, pe lângă colţul din dreapta al porţii lui Veselovski.

Min 58 Contra-atac periculos al Vasluiului, Takacs reuşeşte însă la timp tacklingul şi respinge în corner.

Min 55 Şut foarte bun al lui Temwanjera, respinge Veselovski, iar Antal, din câţiva metri, trimite peste poartă.

Min 55 Schimbare la "U": iese Balde intră Calcan.

Min 51 GOL FC Vaslui: Antal transformă penalty-ul, cu un şut plasat. Portarul lui "U" este pe direcţia mingii dar nu reuşeşte să se opună.

Min 49 Penalty pentru Vaslui: Antal este lansat în adâncime, îl lobează pe Veselovski, care intră direct în atacantul gazdelor. Totuşi atacantul trimisese deja balonul, înainte de contactul cu portarul clujean.

Min 46 Se reia meciul. Ocazie foarte mare pentru "U": Lemnaru este singur cu portarul şi reia cu capul, însă pe direcţia lui Cerniauskas, care reuşeşte să respingă.

Min 45+1 Finalul primei reprize. FC Vaslui conduce Universitatea Cluj cu 1-0, după prima repriză.

Min 45 Se arată un minut de prelungire.

Min 44 Foarfecă a lui Takacs, mingea nu prinde cadrul porţii.

Min 42 Temwanjera şutează pe lângă poartă.

Min 37 Şut al lui Antal, pe lângă.

Min 26 Corner la cealaltă poartă, după un contra-atac al gazdelor.

Min 25 Corner pentru oaspeţi: centrează Cristocea, respinge apărarea vasluiană.

Min 23 Schimbare la Universitatea: iese Tîrnăcop, accidentat, intră Kovacs.

Min 22 Centrare eronată a lui Borza. La "U" se pregăteşte o schimbare.

Min 21 Antal este semnalizat în ofsaid.

Min 12 GOL FC Vaslui: Madson înscrie; centrare în careul clujenilor, apărarea respinge, Madson şutează puternic de la marginea careului şi înscrie. 1-0 pentru echipa gazdă.

Min 11 Centrare în careul lui "U": Veselovski reţine.

Min 8 Mendy intră riscant la minge, fotbalistul a riscat un al doilea cartonaş galben. Arbitrul acordă lovitură liberă pentru vasluieni, fundaşul nu este însă avertizat.

Min 6 Cartonaş galben pentru Mendy, după un fault.

Min 5 - Ocazie pentru "U": şut bun, Cerniauskas respinge.