Hora înscrie pentru naționala de tineret în Anglia! România pierde

Meciul s-a încheiat 1-2. Fotbalistul de la CFR a egalat, în minutul 70, dar englezii au reușit apoi golul victoriei.
 Fotbalistul Ioan Hora, de la CFR, a marcat golul egalării pentru naționala de tineret a României la Norwich, în meciul tur al barajului cu Anglia pentru calificarea la Campionatul European 2011. Partida a fost pierdută de tricolorii mici, scor 1-2.

Britanicii deschiseseră scorul în minutul 62, prin Henderson, și au revenit la cârma partidei prin Smalling, în minutul 82.

Hora a fost titular, selecționerul Emil Săndoi încredințându-i postura de cel mai avansat jucător al echipei. Clujeanul a primit și un cartonaș galben.

Iată echipa trimisă în teren de Săndoi: Lung Jr. - Rîpă, V. Găman, Papp, Bărboianu - Gardoş - Torje, I. Neagu (63 A. Ionescu), Bicfalvi, Alexe (81 Sburlea) - Hora.

Meciul retur se va disputa marți, la Botoșani.