Foto Medalia de aur de la Campionatul Național de Judo U16 ajunge la Cluj

Medalia de aur de la Campionatul Național de Judo U16 ajunge la Cluj
| Foto: Facebook / ACS ActivJudo

Echipa ACS ActivJudo din Câmpia Turzii a obținut rezultate excelente la Campionatul Național de Judo.

Finala Campionatului Național de Judo pentru categoriile de vârstă U14 și U16 au avut loc în perioada 31 martie – 2 aprilie și s-a ținut la Sibiu.

Sportiva Dudaș Cezara a obținut o medalie de aur la categoria U16. De asemenea, colegii Cezarei au obținut rezultate foarte bune.

ACS ActivJudo a participat cu 8 sportivi, dintre aceștia jumătate au reușit să se claseze.

Rezultate:

• Dudaș Cezara, U16, 70kg – locul 1;
  • Hărăstoșan Eduard, U14, 60kg – locul 5;
  • Nagy Csilla, U16, 70kg – locul 5;
  • Nagy Akos, U14, 55kg – locul 7.

„Ceilalți sportivi, chiar daca nu s-au clasat, au reușit să îndeplinească sarcinile stabilite. Mulțumim colegilor de antrenament în special din grupa de avansați, pentru că prin antrenament fiecare coleg a contribuit cu câte un pic la succesul Cezarei”, a scris pe rețelele de socializare echipa ACS ActivJudo.

Totodată, primarul Municipiului Câmpia Turzii, Dorin Nicolae Lojigan, i-a felicitat pe tinerii sportivi pentru rezultatele obținute.