Miriuță: "E cea mai bună partidă de când sunt aici"

Miriuță:
Antrenorul CFR-ului, Vasile Miriuță, a fost foarte încântat la finalul partidei câștigate de elevii săi cu 4-0 și a mărturisit faptul că e cel mai bun meci al său de când antrenează formația feroviară.

"Nu mă așteptam la un maraton de goluri. Mă așțeptam la un meci greu. Știam că sunt o echipă masivă care se bate, dar astăzi băieții m-au surprins și pe mine. E cea mai bună partidă de când sunt eu aici antrenor la Cluj. Nu mă asteptam să facă o partidă așa bună. Asta înseamnă că sunt pregătiți foarte bine fizic și psihic. Important e să nu primeşti gol. Ionuţ bate 11 metri excelent. Următorul îl va marca. La 0-0 la pauză era mai greu repriza a doua. Avem un program infernal, de aceea e frumos fotbalul. Am încrdere în băieţi. E o victorie de moral. Victoriile îți dau încredere. Foarte puțin am urmărit-o pe Minsk, dar avem patru zile să îi vedem la lucru. L-am schimbat pe Tade în minutul 60 pentru că am amre nevoie de el în meciul de joi. Trebuie sa am grijă de el ca de nevastămea'', a spus Miriuță.