Mureșan: Nu sunt supărat pe Traore

Președintele clubului CFR, Iuliu Mureșan, nu are niciun reproș la adresa atacantului care a irosit șansa primei victorii a feroviarilor în Ghencea.
Iuliu Mureșan a declarat la DigiSport că nu este supărat pe Lacina Traore, care în minutul 90 a ratat hilar șansa de gol pe care a avut-o pe stadionul Stelei

”Nu sunt supărat pe Traore. El este un jucător de 20 de ani, foarte talentat. Când greșește, îi iau deoparte și îi spun. Este un tânăr foarte receptiv, foarte respectuos, cu care ju avem probleme”, a spus Mureșan.

Traore a pasat greșit la un contraatac doi contra unul, pe final de meci, iar în prelungiri și-a bătut joc de o ocazie de gol clară: a tras în Tătărușanu, apoi mingea a rămas la el, iar poarta era goala, dar a șutat din voleu, cu dreptul, peste bară.  Până la urmă, meciul Steaua - CFR s-a încheiat 2-2.