Video Nici lor nu le merge mai bine. Lazio a pierdut din nou înaintea duelului cu CFR Cluj

| Foto: facebook.com/SSLazioOfficialPage

Trupa din capitala Italiei a ajuns la 4 meciuri consecutive fără victorie în campionat și Cupă.

Dacă CFR Cluj a pierdut atât cu FCSB, cât și cu CS U Craiova, nici Lazio nu o duce mai bine înaintea întâlnirii directe din play-off-ul UEFA Conference League.

Echipa condusă de Maurizio Sarri a cedat pe teren propriu contra celor de la Atalanta, scor 0-2. Așadar, romanii au ajuns la 4 meciuri consecutive fără victorie în cele două competiții interne.

Zappacosta a fost cel care a deschis scorul pe Olimpico din Roma, la jumătatea primei reprize, iar tânărul Hojlund a punctat în actul secund pentru victoria formației din Bergamo.

Două remize cu Fiorentina și Hellas Verona și un eșec cu Juventus în sferturile de finală ale Cupei Italiei sunt rezultatele înregistrate de Lazio înaintea înfruntării cu CFR Cluj.

Echipa de start a celor de la Lazio:

Provedel - Marusic, Casale, Romagnoli, Hysaj - Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto - Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni. Au mai evoluat: Patric, Vecino, Lazzari și Pedro.

Rezumatul partidei dintre Lazio și Atalanta:

Partida tur dintre Lazio și CFR Cluj e programată joi, 16 februarie, la Roma, de la 22:00.