Rapid - Steaua 1-1, după ce meciul a fost întrerupt 10 minute din cauza unor incidente

Meciul dintre Rapid Bucureşti şi Steaua s-a încheiat cu scorul final de 1-1, asta după ce partida a fost întreruptă timp de 10 minute, deoarece Vlad Chiricheş a fost lovit cu un obiect de un suporter, iar de la peluze s-au aruncat şi scaune, oficiali de la cele două echipe pătrunzând pe teren.

Incidentul s-a petrecut în minutul 82, după ce Steaua a egalat, la o fază petrecută în zona peluzei rapidiste, conform gsp.ro. Între oficialii celor două echipe a izbucnit un scandal, iar din peluze s-au aruncat şi scaune, preşedintele Stelei, Mihai Stoica, ridicând unul dintre ele, potrivit sursei citate.

Arbitrul de centru, Sebastian Colţescu a întrerupt meciul, pentru aproximativ 10 minute, timp în care jucătorii stelişti s-au îndreptat spre vestiare. La revenire antrenorul oaspecţilor, Laurenţiu Reghecampf a dialogat cu suporterii rapidişti şi le-a cerut să înceteze cu astfel de reacţii, iar meciul să se dispute pe gazon.

Jocul a fost reluat, rezultatul final fiind 1-1.