Video Rezultatul care îi dă fiori lui Dan Petrescu. Immobile, în vârf de formă înaintea returului cu CFR

| Foto: facebook.com/SSLazioOfficialPage

Lazio a pus capăt șirului de meciuri fără victorie în Serie A, cu un succes pe terenul celor de la Salernitana.

La fel ca și CFR Cluj, care a trecut cu 3-1 de FC Argeș, trupa din capitala Italiei a obținut o victorie înaintea manșei retur a play-off-ului UEFA Conference League.

Lazio a jucat în deplasare, contra celor de la Salernitana, echipă clasată pe locul al 16-lea în Serie A. Romanii s-a impus fără emoții, scor 2-0.

Lăudat intens în ultimele zile de Dan Petrescu, Ciro Immobile a fost cel care a adus victoria echipei sale, reușind o dublă în minutele 60 și 69. Mai mult, în minutul 89, Luis Alberto a ratat un penalty.