Foto S-a rupt plasa la meciul 'U' Cluj - UTA. Romario Pires, meșter de ocazie pe Cluj Arena

S-a rupt plasa la meciul 'U' Cluj - UTA. Pires, meșter de conjunctură pe Cluj Arena

Un moment ciudat a avut loc la meciul 'U' Cluj - UTA, din etapa a 20-a pe stadionul oaspeţilor, Cluj Arena. Una dintre plasele porţii s-a rupt, iar meciul a fost oprit în minutul 65.

Mijlocaşul Universităţii Cluj, Romario Pires, a ajuns meșter de conjunctură duminică, pe Cluj Arena. Brazilianul a rezolvat ceea ce ar fi trebuit să rezolve cei de la stadionul Cluj Arena: a reparat plasa porții, la meciul "U" Cluj - UTA, a transmis digisport.ro

În minutul 65, la 0-0, plasa porții unde apăra Iacob a cedat, după ce Bălan nu s-a putut opri la timp din alergare și a căzut în poartă. Meciul a fost întrerupt, au intervenit imediat cei de la stadion, chiar și cu o scară, pentru a rezolva problema, însă ei păreau să nu se descurce prea bine.

A fost momentul în care aceștia au primit o mână de ajutor de la un jucător. Romario Pires s-a urcat pe un scaun și a încercat să lege plasa ruptă. Acesta a și reușit, în cele din urmă, după ce a folosit inclusiv bandă adezivă. În tot acest timp, responsabilii de la stadion se uitau la Pires. Până la urmă, după minute bune de întrerupere, partida s-a reluat.

Amintim că antrenorul "studenţilor", Eugen Neagoe, s-a plâns înainte de ziua meciului cu UTA de starea gazonului de pe Cluj Arena. Acesta consideră că nu se fac suficiente eforturi pentru îmbunătățirea calității terenului. Ulterior, directorul general al firmei care se ocupă de mentenanța suprafeței de joc de pe Cluj Arena, a precizat, pentru ZIUA de CLUJ, că s-au efectuat mai multe lucrări pentru refacerea gazonului.

"Șepcile roșii" au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida cu UTA și au ajuns la 4 meciuri consecutive fără victorie în campionat. La finalul meciului, Neagoe a lăudat atitudinea elevilor săi, dar a criticat din nou suprafața de joc.

Sursa foto: captura video digisport.ro