Spectacol total la Cupa Mondială în meciul dintre Camerun și Serbia

| Foto: fifa.com

Cele două selecționate au încheiat la egalitate, scor 3-3, în etapa a doua a Grupei G.

Primul meci al zilei de la Campionatul Mondial din Qatar a fost un adevărat spectacol. Camerun și Senegal au încheiat la egalitate, scor 3-3, la capătul unei partide intens disputate.

Africanii au fost cei care au deschis scorul în minutul 29, când Castelletto a apărut bine la bara a doua și a înscris în poarta lui V. Milinkovic-Savic.

În prelungirile primei reprize, Serbia a întors rezultatul grație reușitelor lui Pavlovic (45+1) și S. Milinkovic-Savic (45+3) și a intrat în avantaj la cabine.

În startul reprizei secune, Mitrovic a marcat și el, iar sârbii păreau că se îndreaptă spre un succes confortabil. Nou-intratul Aboubakar a luat meciul pe cont propriu, a redus din diferență în minutul 63, iar trei minute mai târziu a pasat decisiv pentru Choupo-Moting.

Astfel, rezultatul final al partidei a fost 3-3, iar cele două selecționate obțin primul punct la Campionatul Mondial din Qatar.