Steaua - CFR 2-2. ”Dublă” argentiniană pentru CFR, ”dublă” Stancu pentru Steaua VIDEO

CFR Cluj a remizat în deplasare cu Steaua Bucureşti, la primul meci cu Alin Minteuan ca antrenor principal.
ÎSTEAUA - CFR 2-2 (1-1)

Marcator: Stancu 28 p, 50 - Culio 11, Peralta 82

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Geraldo, Galamaz, Latovlevici - Gardoş, Brandan - Surdu (72 Marinescu), Stancu (84 Bilașco), Tănase - Kapetanos. Antrenor: Marius Lăcătuș.

CFR: Nuno Claro - Panin, Cadu, Rada, Edimar - Hora (74 E. Kone), Kivuvu, Peralta (84 Dică), Culio - Bjelanovic (65 Bastos), Traore. Antrenor: Alin Minteuan.

Arbitru: Marius Avram

Vezi comentariul meciului, invers cronologic:

Gata meciul. CFR a avut momente foarte bune, dar și momente foarte slabe. La fel și Steaua. Rezultatul este echitabil, cu mențiunea că Traore putea tranșa meciul, înaintea finișului. Ivorianul are pe conștiință două puncte, care ar fi împins pe CFR pe locul la șaselea.

Minutul 91: Traore încearcă să se revanșeze, dar șutul său este parat de Tătărușanu

Minutul 90: Traore se face de râs. Rău de tot. Singur cu Tătărușanu, trage în el, apoi peste poartă, deși portarul lipsea dintre buturi!!! Dică era într-o poziție mai bună, dar a pățit precum Culio la Roma.

Minutul 89: șut puternic Bastos, la colțul scurt, Tătărușanu respinge. Fază aproape identică la poarta cealaltă, șut Tănase, blochează Nuno Claro

Minutul 87: CFR scapă pe contraatac doi contra unul, dar Traore pasează greșit pentru Bastos, care ar fi rămas singur

Minutul 83: iese autorul golurilor steliste, Stancu. Un minut mai târziu iese și Peralta

GOOOOL CFR! 2-2!
Minutul 82: gol argentinian pentru CFR. Centrează Culio, PERALTA reia plasat din mijlocul careului mare

Minutul 81: Stancu se trezește cu o minge în careul mic al CFR-ului, nu poate devia mingea în poartă

Minutul 78: galben Traore

Minutul 76: lovitura liberă este executată de Bastos, în zid

Minutul 75: Traore scoate un fault la 20 de metri de poarta Stelei și un galben la Galamaz

Schimbări în cele două echipe, la CFR intră E. Kone.

Minutul 71: și Edimar încearcă un șut, dar departe de poartă

Minutul 69: Gardoș vede galben

Minutul 68: două șuturi spre poarta clujeană, necalibrate

Minutul 66: Peralta primește galben

Minutul 65: intră Bastos, iese Bjelanovic

Minutul 64: atac prelungit al CFR-ului, cu mai multe centrări, încheiat cu un șut foarte prietenos al lui Culio

Minutul 62: dublă șansă de gol a Stelei. Kapetanos este blocat la 10 metri de Rada, apoi Surdu trage pe lângă

Minutul 57: super ocazie Stancu, singur cu portarul. Steaua scăpase pe contraatac, după un corner al CFR-ului

Minutul 53: șut prea înalt al lui Kapetanos. Steaua a ieșit foarte decisă de la vestiare, CFR nu are replică

GOL STEAUA! 2-1!
Minutul 50: Centrare Tănase, Surdu întoarce cu capul în careu, de unde STANCU înscrie

Minutul 47: galben Geraldo

A început repriza secundă, nu sunt schimbări

Este pauză. CFR a jucat bine până a înscris și puțin spre finalul reprizei.

Minutul 45: șansă mare de gol a lui Surdu, șut de la 12 metri central, Nuno Claro își spală din păcatele de la penalty

Minutul 44: șut Surdu, în diagonală, puțin pe lângă țintă

CFR a echilibrat jocul, după o perioadă în care cedase inițiativa total

Minutul 37: șut bun al lui Culio, puțin pe lângă poartă

GOL STEAUA! 1-1!
Minutul 28: STANCU transformă lovitura de la 11 metri

Minutul 27: penalty pentru Steaua, fault Claro la Kapetanos. Portarul clujenilor primește și cartonaș galben

Minutul 26: primul cartonaș galben al meciului îl vizează pe Edimar

Minutul 22: vine prima ocazie a Stelei. Centrează Latovlevici, Stancu reia din drop, pe lângă colțul lung

Steaua nu reușește să se apropie de poarta clujeană. Nicio ocazie până acum pentru gazde

Minutul 16: lovitură liberă pentru Steaua, execută Brandan, fără rezultat

Minutul 13: Peralta îl găsește în centru pe Traore, iar acesta șutează, dar Tătărușanu parează

GOOOOOL CFR! 0-1!
Minutul 11: Hora pătrunde pe dreapta și centrează spre CULIO, care înscrie cu latul de la 8 metri

Minutul 5: Culio a executat o lovitură liberă, mingea a trecut pe lângă poartă, fără să fie atinsă de vreun jucător din careu

Minutul 2: Lăcătuș este deja nervos, se ceartă cu un asistent