Steaua se apropie la 3 puncte de CFR după victoria împotriva Oţelului Galaţi, 2-1. Vezi clasamentul

Steaua s-a apropiat de CFR Cluj în clasament, la doar trei puncte, după ce a învins Oţelul Galaţi, 2-1, sâmbătă seara.

După egalul de vineri seara împotriva Petrolului Ploieşti, CFR s-a distanţat la şase puncte faţă de urmăritoare, Steaua şi Dinamo, ambele cu 46 puncte. Steaua s-a apropiat de CFR, sâmbătă seara, la doar trei puncte distanţă, 49, după victoria de la Galaţi.

Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, 2-1. Scorul a fost deschis de gazde prin Didi în minutul 34, dar steliştii au revenit în minutul 49 prin Tatu şi au fixat scorul final pe tabelă la 2-1 în minutul 67 prin Costea.