Tăcuţi şi învinşi. „Studenţii” au pierdut amicalul cu Metalurgistul Cugir

Tăcuţi şi învinşi. „Studenţii”  au pierdut amicalul cu Metalurgistul Cugir
Antrenorul Mihai Teja pregăteşte cu porţile închise partida de sâmbătă cu Dinamo

Universitatea a jucat un meci de verificare cu Metalurgistul Cugir şi a pierdut cu 1-0. Accesul publicului şi al presei a fost restricţionat din considerente tactice, Teja luând această decizie. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25 prin Potopea şi au menţinut diferenţa până la final, potrivit ziarulunirea.ro. Antrenorul Marius Opric a mizat pe Lăncrănjan (30, Gurincu, 60 Tiut) I. Cristea, Potopea, Schuller, Şt. Radu - M. Neagu, Itu, Cl. Oara, Şuteu - Cîrstean, I. Radu, iar după pauză a fost modificată distribuţia: A. Man, Schuller, Şuvaina, A. Ianc, Tothăzan, Negură, Tăban, G. Goronea, A. Cîmpean, Iovănescu. "În actul întâi am mai avut alta patru oportunităţi majore, iar adversarii şi-au creat o singură ocazie", a explicat directorul sportiv al Metalurgistul, Bogdan Petric. "U" Cluj are două probleme majore de lot şi nu va putea conta la meciul cu Dinamo pe Vasilică Cristocea şi Gabriel Machado, ambii fiind accidentaţi.