Transylvania Open 2024. Încă o favorită, out de pe tabloul de simplu

| Foto: ZIUA de Cluj

Tatjana Maria, cap de serie numărul 2, a fost învinsă de Sara Errani, scor 6-0, 6-1 într-o oră de joc.

Experimentata jucătoare din Italia a avut parte de un meci excelent în fața sportivei din Germania, pe care a învins-o fără vreo emoție. Errani și-a adjudecat rapid primul set, scor 6-0, în mai puțin de 30 de minute.

NIci în setul secund cea de-a doua favorită a turneului de la Cluj-Napoca nu a reușit să opună prea multă rezistență, iar Sara Errani avansează în sferturile de finală, după victoria scor 6-0, 6-1.

De la această oră, pe terenul 2 se dispută întâlnirea de dublul dintre perechile Hozumi/Ninomiya și Dart/Mihalikova.

Pe terenul central la 18:00 va începe jocul dintre Jaqueline Cristian și Clara Tauson.