"U" Cluj - Victoria Brăneşti 2-3. Vezi comentariul partidei

"U" Cluj pierde dramatic, la Alba Iulia, cu Victoria Brăneşti, scor 2-3, după ce clujenii au condus cu 2-0 prin dubla lui Machado. Oprea a redus din handicap înaintea pauzei, pentru ca Olariu să restabilească egalitatea după un penalty controversat. Nicoară a marcat golul victoriei pentru ilfoveni în minutul 78.

"U" CLUJ - VICTORIA BRĂNEŞTI 2-3
 Au marcat: Machado ('12, '35) / Oprea ('43), Olariu (57, pen), Nicoară (78)

"U” : Huţan – Unguruşan, Balde, Cvirik (77 Izvoranu), Mendy – Delgado ('46Tobă), V. Gheorghe (65, Ionescu), Păcurar, Boştină – Machado, Niculescu.

Victoria Brăneşti: Bordeianu – Străuţ, Bar, Marincău, Nicola - Ispir ('39 Oprea), Popa, Olariu, V. Negru ('39 Avram), Nicoară - Simion.

Cartonaşe galbene: Machado (55), Cvirik (55), Tobă  (63), Niculescu (83), Unguruşan (90) / Popa (33), Bordeianu (80)