"U" Cluj, victorie în amicalul cu CSM Unirea Alba Iulia. Oaidă și Miranyan, printre marcatori

| Foto: FC Universitatea Cluj

Liderul Superligii a câștigat la scor jocul de pregătire disputat în compania formației din Liga a 3-a.

La mai puțin de o zi după meciul de campionat cu CS U Craiova, Ioan Ovidiu Sabău a dorit să vadă la treabă și jucătorii care au evoluat mai puțin sau nu au jucat deloc în partida oficială. Așadar, antrenorul i-a testat într-un amical disputat în compania celor de la CSM Unirea Alba Iulia.

Partida a fost la îndemâna "studenților", care s-au impus cu 4-0. Debutanții Oaidă și Miranyan au marcat în prima repriză, în timp ce Tchassem și Blănuță au punctat în repriza secundă pentru un succes categoric al liderului Superligii.