”U”, învinsă la Bistrița într-un meci amical

Universitatea a pierdut vineri seară meciul amical cu Gloria Bistrița, scor 1-2.
Tobă a fost autorul unicului gol al clujenilor, în partida amicală cu Gloria. Deși ”U” a pierdut cu 1-2, antrenorul Marian Pană a fost satisfăcut. ”Sunt mulţumit în general. Am rulat tot lotul, s-a văzut o schimbare de atitudine la juctăori faţă de jocul de la Turda”, a spus Pană.

Gloria - "U" Cluj 2-1 (1-0)
Mrcatori: Keita 8, C. Petre 69 - Tobă 61

GLORIA: Albuţ - Achim, Năstase, Szukala, Velcovici - Mureşan, Nalaţi -Mandea, Keita, Bawab - De Pina. Au intrat după pauză: Irimia - Anton, Frăsinescu, B. Moraes, C. Petre, De Souza, Ene şi Săceanu.

"U" CLUJ: Matache - Unguruşan, Szilagyi, Cvirik, Mendy - Delgado, V. Gheorghe, Păcurar, Boştină - Machado, Niculescu. Au intrat după pauză: Huţan, Boşneag - Acosta, Tobă, Reinaldo, Ionescu, Lemnaru, Belosevic, Voican şi Buşcă.