"U" Jolidon a pierdut la limită cu Dunărea Brăila

Handbalistele au fost învinse de Dunărea Brăila cu 26-25 după un meci spectaculos cu multe răsturnări de scor.

"U" se aştepta la o replica dură din partea Dunării Brăilă. Cotată cu a treia şansă la câştigarea Ligii Naţionale, formaţia din Brăila le-a pus în dificultate pe clujence încă din startul partidei. A început puternic şi s-a desprins la trei goluri până la pauză (17-14). În repriza secundă Universitatea a dat semene că poate reveni, a şi întors scorul, dar pe finalul partidei a cedat , iar gazdele s-au impus la limită, cu 26-25 graţie unor intervenţii de zile mare ale portăriţei Gabriela Dobre.

"Ştiam că ne aşteaptă un meci foarte dificil , dar puteam obţine mai mult. Am pierdut la un singur gol, acum nici nu mai contează. E foarte important să trecem peste acest insucces pentru că ne aşteaptă meciuri foarte importante în continuare", a spus directorul sportiv al clujencelor, Cosmin Sălăjan.