“U” Jolidon, victorie importantă la Craiova

Formaţia de handbal feminin “U” Jolidon s-a impus cu 33-30 pe terenul lui SCM Craiova.

"Studentele" au obţinut un succes mare pe terenul Craiovei, formaţie antrenată de Carmen Amariei. "U" a fost condusă o bună bucată de timp, însă a reuşit să revină senzaţional în ultimele minute.

Prima repriză a fost echilibrată, iar la pauză cele două formaţii au intrat la egalitate (16-16). În repriza a doua, gazdele au avut chiar şi cinci goluri avans, dar clujencele au recuperat diferenţa şi au câştigat ca într-o manieră de mare echipă, scor 33-30. Pentru formaţia clujeană cea mai bună marcatoare a fost Senocico (9 goluri), această fiind urmată de Chintoan (6 goluri) şi Vintilă (6). Principala marcatoare a echipei clujene au fost Senocico (9), aceasta fiind urmată de Chintoan (6) şi Vintilă (6).

Tot în etapa a IV-a a Ligii Naţionale la handbal feminine s-au mai disputat partidele:

CSM Cetate Devatrans - HCM Baia Mare 22-24 (13-13)
CSM Bucuresti CSM Ploiesti 33-22 (18-12)
HCM Roman HCM Rm. Valcea 32-21 (17-6)
HC Zalau Universitatea Neptun Constanta 25-23 (13-12)
ASC Corona 2010 Brasov HC Dunarea Braila 24-25 (15-16)