„U" Mobitelco - Farul Constanţa 103-57. Baksevic: Cu Mureşul va fi mult mai greu

„U
Baschetbaliştii de la „U2 Mobitelco au reuşit o victorie ctegorică vineri seară cu Farul Constanţa, învingând cu scorul de 103-57 (31-20, 28-17, 19-10, 25-10).

Marcatorii celor două echipe au fost: "U" Mobitelco: Wright 11, Baciu 11, Nikolov 15, Barnette 27, Silvasan 12, Hallik 11, Todorovic 6, Nakic 3, Kuti 3, Dragos Gheorghe 2, Pogacean 2.
Farul Constanţa: Minea 8, Petronic 12, Matis 21, Wallace 10, Booth 6.

„Am abordat meciul mult mai serios decat precedentele partide, chiar dacă am fost puţin deconcentraţi în primul sfert. În următoarele două am jucat foarte bine, oaspeţii noştri au marcat doar 20 de puncte în cele două sferturi. Am insistat să ne apărăm. S-au terminat, însă, meciurile uşoare, intrăm în spirala confruntărilor mult mai dificile până după Crăciun. (...) Nu pot considera acest meci ca un antrenament pentru jocul cu Mureşul, pentru aşa ceva este nevoie de adversar de o calitate similară cu a mureşenilor, ori, fără să desconsider adversarul, Farul nu are această calitate. Cu Mureşul va fi mult, mult mai dificil. Mâine vom merge şi noi să sprijinim băieţii de la fotbal, le mulţumim că au venit astăzi la meci!", a precizat antrenorul celor de la „U" Mobitelco, Niksa Bavcevic, după încheierea partidei, citat de site-ul oficial al echipei.