Unirea Dej, eliminată de Steaua din Cupa României

| Foto: facebook.com/fcunireadejoficial

Echipa pregătită de Dacian Nastai a pierdut în play-off-ul competiției.

Dacă în Liga a 2-a, Unirea Dej a fost învinsă cu 6-2 de Steaua, partida din Cupa României a fost ceva mai echilibrată. În minutul 27, Sergiu Ciocan a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize.

Alex Piftor a trimis spre poarta oaspeților, Frânculescu a respins, însă Ciocan nu a reușit să îndeplinească o simplă formalitate, din 5 metri. Disputată pe o ploaie torențială, prima repriză s-a încheiat indecis, 0-0.

Cu șapte minute înainte de finalul jocului, Drăghici a fost faultat în careu, centralul a indicat penalty și Bogdan Chipirliu a trimis în stânga lui Rareș Pop, plecat pe colțul opus.

La ultima fază a confruntării de pe Municipal, Negrea, cu capul, din doi metri, a ratat o ocazie uriașă de a egala și a trimite meciul în prelungiri.