Universitatea câştigă la scor al doilea amical

Universitatea Cluj s-a impus fără drept de apel în al doilea amical al zilei contra celor de la Someşul Apahida.

Rezultatul final dintre Universitatea Cluj şi Someşul Apahida a fost 8 la 0. Gorgheterul echipei Valetin Lemnaru a înscris de cinci ori. "Studenţii" au înscris prin Neag în minutul 22, printr-o lovitură de cap în urma unei centrări a lui Muşat, Lemnaru în minutul 44 a reluat în plasă din aproximativ 7 metri, iar Sauvadet a dus scorul la 3-0 în minutul 45.

După pauză acelaşi Lemnaru face 4-0 în minutul 50, printr-o lovitură de cap de la marginea careului mic, iar şapte minute mai târziu înscrie din nou cu capul din trei metri. Tot Vali Lemnaru face 5 la 0 în minutul 80 printr-o lovitură de cap, iar cinci minute mai târziu, Boboc înscrie tot cu capul din interiorul careului mic.

În minutul 89 golgheterul Lemnaru, marchează al cincilea gol şi duce scorul la 8 la 0 printr-un şut din careul mic.

U Cluj: Velselovsky, Raul Ciupe, Fofana, Neag, Muşat, Paulinho, Lungu, Kovacs, Sauvadet, Raul Costin, Vali Lemnaru.

În repriza a doua au mai intrat Calcan, Ninu şi Boboc.