Foto Universitatea Cluj a cucerit titlul național U17

Universitatea Cluj a cucerit titlul național U17
| Foto: FC Universitatea Cluj

Juniorii clubului clujean au câștigat la lovituri de departajare finala cu CSA Steaua.

Universitatea Cluj a reușit o nouă performanță importantă la nivel de juniori, grupa U17 devenind campioană națională.

Jucătorii antrenați de Alin Albu au învins CSA Steaua în finala Ligii Elitelor, scor 1-1 și 4-3 la loviturile de departajare.

Tudor Pojar a deschis scorul pentru micii "studenți" în minutul 70 al partidei, însă trupa din capitală a egalat în minutul 89.

Alin Chinteș, Ionuț Stanciu, Răzvan Călugăr și Nicholas Pop au marcat la loviturile de la 11 metri, în timp ce Iustin Chirilă a apărat două penalty-uri ale adversarului.