Vezi VIDEO golurile marcate de ”U” în ultimul amical din intersezon, 3-0 cu FC Baia Mare

”U” a jucat sâmbătă ultimul amical din intersezon, 3-0 cu FC Baia Mare. Partida avut două reprize de 60 de minute.

"U" Cluj a învins sâmbătă pe FC Baia Mare, scor 3-0. Partida a avut două reprize de câte o oră. Golurile au fost marcate de Cl. Niculescu, în minutul 70, Tony, în minutul 119, și Cojocnean, în minutul 120.
"U": Popa - Ungurușan, Pele, Szukala, Mendy - Păcurar, N. Menassel, Boștină - Machado, Cl. Niculescu, Cristea. În partea a doua, antrenorul Ionuț Badea a schimbat toată echipa. Au intrat pe teren: Matache - Achim, Abrudan, Szilagyi, Nicola - Marinescu, Bazzi, Voican - Cojocnean, Tony, Morar.
Machado s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit. "Sper să mă refac până la prima etapă. Ne simțim bine, ne-am pregătit temeinic în Austria și la Cluj și abia așteptăm să înceapă campionatul. Sunt convins că obiectivul nostru este realizabil", a spus Gabi Machado.
"A fost un antrenament complex și este bine că am obținut un rezultat pozitiv, dar cel mai important este meciul din prima etapă. Ca să învingem, trebuie în primul rând să nu cedăm mental", a declarat și antrenorul Ionuț Badea.