Cinema City – Iulius Mall
Amurg (Twilight)
Regia: Catherine Hardwicke
în rolurile principale: Kristen Stewart, Robert Pattinson
Gen: Dramă, Fantastic, Romantic, Thriller
Program: 15:30 - 20:00 - 22:30
Bolt -3D (dublat în limba română)
Regia: Chris Williams (IX)
în rolurile principale: John Travolta, Miley Cyrus
Gen: Animaţie, Comedie, Familie, Fantastic
Program: 13:15 - 15:15 - 17:15
Curierul 3 (Transporter 3)
Regia: Olivier Megaton
în rolurile principale: Jason Statham
Gen: Acţiune
Program: 13:30 - 18:00
Infern de Ziua îndrăgostiţilor (My Bloody Valentine 3D)
Regia:Patrick Lussier
în rolurile principale: Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith, Betsey Rue, Edi Gathegi, Tom Atkins, Kevin Tighe, Megan Boone Gen:
Program: 16:30, 18:30, 20:30, 22:30
Lumea de dincolo: Revolta Lycanilor (Underworld3: Rise of Lycans)
Regia: Patrick Tatopoulos
în rolurile principale: Rhona Mitra, Michael Sheen
Gen: Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller
Program: 14:45 - 16:45 - 18:45 - 20:45 - 22:45
Nonconformiştii (
Regia: Sam Mendes
în rolurile principale: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet
Gen: Dramă 2:00
Program: 17:10, 19:30, 22:00
Nou-venită în oraş (New in town)
Regia: Jonas Elmer
în rolurile principale: Renee Zellweger
Gen: Comedie, Romantic
Program : 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:30
Operaţiunea Valkyrie
Regia: Bryan Singer
în rolurile principale: Tom Cruise, Patrick Wilson
Gen: Dramă, Istoric, Thriller
Program: 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:30
Pantera Roz 2 (The Pink Panther 2)
Regia: Harald Zwart
în rolurile principale: Steve Martin
Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Mister
Program: 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00
Cinema Republica
Scăpaţi-mă de mama!
Regia: Vince Di Meglio
în rolurile principale: Liv Tyler, Diane Keaton, Dax Shepard
Gen: Comedie
Program : 13.00, 15.30, 18.00, 20.30, 23.00
Bilet: 10 lei, cu reducere: 8 lei, la 13.00 şi 23.00
Cinema Arta
Charlie Talisman(Good Luck Chuck)
Program: 14:30, 17:00, 19:30, 22:00
Cinema Victoria
Parfumul doamnei în negru
Regia: Bruno Podalydes
în rolurile principale: Sabine Azema, Denis Podalydes
Gen: Comedie, Mister
Program: 15.30, 20.30, 22.30
Cinema Odeon - Polus Center
Pantera roz 2 (Pink Panther 2)
Regia: Harald Zwart
în rolurile principale: Steve Martin
Gen:Comedie, Aventură, Mister, Familie
Program: Luni-Vineri (16.45, 18.45, 20.45, 23.00), Sâmbătă-Duminică (14.45, 16.45, 18.45, 20.45, 23.00)
Războiul Mireselor (Bride Wars)
Regia: Gary Winick
în rolurile principale: Kate Hudson, Anne Hathaway, Bryan Greenberg
Gen: Comedie, Romantism
Program: Luni-Vineri (16.15, 18.20, 20.15, 22.15), Sâmbătă-Duminică (14.15, 16.15, 18.20, 20.15, 22.15)
Prieteni Model (Role Models)
Regia: David Wain
în rolurile principale:
Seann William Scott,
Paul Rudd
Gen: Comedie
Program: Luni-Vineri (18.00, 20.30, 22.30), Sâmbătă-Duminică (16.00, 18.00, 20.30, 22.30)
Operaţiunea Valkyrie (Valkyrie)
Regia: Bryan Singer
în rolurile principale: Tom Cruise, Kenneth Branagh
Gen: Dramă, Istorie, Thriller, Război
Program: Luni-Vineri (15.20, 17.45, 20.00, 22.40), Sâmbătă-Duminică (13.15, 15.20, 17.45, 20.00, 22.45)
Nonconformiştii (
Regia: Sam Mendes
în rolurile principale: Leonardo Di Caprio, Kate Winslet
Gen: Dramă, Romantism
Program: Luni-Vineri (16.30, 21.00), Sâmbătă-Duminică (16.30, 21.00)
De Crăciun nu stăm acasă (Four Christmases)
Regia: Seth Gordon
în rolurile principale: Vince Vaughn, Reese Witherspoon
Gen: Comedie, Romantism, Dramă
Program: Luni-Vineri (19.40, 21.40), Sâmbătă-Duminică (19.40, 21.40)
Schimbul (Changeling)
Regia: Clint Eastwood
în rolurile principale: Angelina Jolie, Gattlin Griffith
Gen: Dramă, Istorie, Mister
Program: Luni-Vineri (19.10, 22.00), Sâmbătă-Duminică (19.10, 22.00)
Cicatricea (Scar)
Regia: Jed Weintrob
în rolurile principale: Angela Bettis, Kirbz Bliss Blanton
Gen: Crimă, Horror, Thriller
Program: Luni-Vineri (23.30), Sâmbătă-Duminică (23.30)
Curierul 3 (Transporter 3)
Regia: Olivier Megaton
în rolurile principale: Jason Statham
Gen: Acţiune
Program: Luni-Vineri (17.00, 19.15, 21.20, 23.15), Sâmbătă-Duminică (12.45, 15.00, 17.00, 19.15, 21.20, 23.15)
Măgăruşul Buclucaş (Donkey Xote)
Regia: Jose Pozo
în rolurile principale: David Fernandez, Andreu Buenafuente
Gen: Animaţie
Program: Luni-Vineri (15.30, 17.30), Sâmbătă-Duminică (13.30, 15.30, 17.30)
Regia: Eric Darnell, Tom McGrath
în rolurile principale: Ben Stiller, Chris Rock
Gen: Animaţie, Aventură, Comedie, Acţiune
Program: Luni-Vineri (15.10, 17.10), Sâmbătă-Duminică (13.10, 15.10, 17.10)
Călătorie spre Centrul Pământului (Journey to the Center of the Earth) 3D
Regia: Eric Brevig
în rolurile principale: Brendan Fraser
Gen: Acţiuni, Aventură, Familie, Fantastic
Program: Luni-Vineri (19.00), Sâmbătă-Duminică (12.00, 14.00, 19.00)