Programul cinematografelor clujene:

Programul cinematografelor clujene:

Cinema City – Iulius Mall

 

Amurg (Twilight)

 

Regia: Catherine Hardwicke

în rolurile principale: Kristen Stewart, Robert Pattinson

Gen: Dramă, Fantastic, Romantic, Thriller

Program: 15:30 - 20:00 - 22:30

 

Bolt -3D (dublat în limba română)

 

Regia: Chris Williams (IX)

în rolurile principale: John Travolta, Miley Cyrus

Gen: Animaţie, Comedie, Familie, Fantastic

Program: 13:15 - 15:15 - 17:15

 

Curierul 3 (Transporter 3)

 

Regia: Olivier Megaton

în rolurile principale: Jason Statham

Gen: Acţiune

Program: 13:30 - 18:00

 

Infern de Ziua îndrăgostiţilor (My Bloody Valentine 3D)

 

Regia:Patrick Lussier

în rolurile principale: Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith, Betsey Rue, Edi Gathegi, Tom Atkins, Kevin Tighe, Megan Boone  Gen:

Program: 16:30, 18:30, 20:30, 22:30

 

Lumea de dincolo: Revolta Lycanilor (Underworld3:  Rise of Lycans)

 

Regia: Patrick Tatopoulos

în rolurile principale: Rhona Mitra, Michael Sheen

Gen: Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller

Program: 14:45 - 16:45 - 18:45 - 20:45 - 22:45

 

Nonconformiştii (Revolutionary Road)

 

Regia: Sam Mendes

în rolurile principale: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet

Gen: Dramă 2:00

Program:  17:10, 19:30, 22:00

 

Nou-venită în oraş (New in town)

 

Regia: Jonas Elmer

în rolurile principale: Renee Zellweger

Gen: Comedie, Romantic

Program : 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:30

 

Operaţiunea Valkyrie

 

Regia: Bryan Singer

în rolurile principale: Tom Cruise, Patrick Wilson

Gen: Dramă, Istoric, Thriller

Program: 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:30

 

Pantera Roz 2 (The Pink Panther 2) 

 

Regia: Harald Zwart

în rolurile principale: Steve Martin

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Mister

Program: 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00

 

 

 

Cinema Republica

 

Scăpaţi-mă  de mama!

Regia: Vince Di Meglio

în rolurile principale: Liv Tyler, Diane Keaton, Dax Shepard

Gen: Comedie

Program : 13.00, 15.30, 18.00, 20.30, 23.00

Bilet: 10 lei, cu reducere: 8 lei, la 13.00 şi 23.00

 

 

 

Cinema Arta

 

Charlie Talisman(Good Luck Chuck)

Program: 14:30,  17:00, 19:30, 22:00

 

 

Cinema Victoria

 

Parfumul doamnei în negru

 

Regia: Bruno Podalydes

în rolurile principale: Sabine Azema, Denis Podalydes

Gen: Comedie, Mister

Program:  15.30, 20.30, 22.30

 

 

 

Cinema Odeon - Polus Center

 

Pantera roz 2 (Pink Panther 2)

 

Regia: Harald Zwart

în rolurile principale: Steve Martin

Gen:Comedie, Aventură, Mister, Familie

Program: Luni-Vineri (16.45, 18.45, 20.45, 23.00), Sâmbătă-Duminică (14.45, 16.45, 18.45, 20.45, 23.00)

 

Războiul Mireselor (Bride Wars)

 

Regia: Gary Winick

în rolurile principale: Kate Hudson, Anne Hathaway, Bryan Greenberg

Gen: Comedie, Romantism

Program: Luni-Vineri (16.15, 18.20, 20.15, 22.15), Sâmbătă-Duminică (14.15, 16.15, 18.20, 20.15, 22.15)

 

Prieteni Model (Role Models)

 

Regia: David Wain

în rolurile principale:

Seann William Scott,

Paul Rudd

Gen: Comedie

Program: Luni-Vineri (18.00, 20.30, 22.30), Sâmbătă-Duminică (16.00, 18.00, 20.30, 22.30)

 

Operaţiunea Valkyrie (Valkyrie)

 

Regia: Bryan Singer

în rolurile principale: Tom Cruise, Kenneth Branagh

Gen: Dramă, Istorie, Thriller, Război

Program: Luni-Vineri (15.20, 17.45, 20.00, 22.40), Sâmbătă-Duminică (13.15, 15.20, 17.45, 20.00, 22.45)

 

Nonconformiştii (Revolutionary Road)

 

Regia: Sam Mendes

în rolurile principale: Leonardo Di Caprio, Kate Winslet

Gen: Dramă, Romantism

Program: Luni-Vineri (16.30, 21.00), Sâmbătă-Duminică (16.30, 21.00)

 

De Crăciun nu stăm acasă (Four Christmases)

 

Regia: Seth Gordon

în rolurile principale: Vince Vaughn, Reese Witherspoon

Gen: Comedie, Romantism, Dramă

Program: Luni-Vineri (19.40, 21.40), Sâmbătă-Duminică (19.40, 21.40)

 

Schimbul (Changeling)

 

Regia: Clint Eastwood

în rolurile principale: Angelina Jolie, Gattlin Griffith

Gen: Dramă, Istorie, Mister

Program: Luni-Vineri (19.10, 22.00), Sâmbătă-Duminică (19.10, 22.00)

 

Cicatricea (Scar)

 

Regia: Jed Weintrob

în rolurile principale: Angela Bettis, Kirbz Bliss Blanton

Gen: Crimă, Horror, Thriller

Program: Luni-Vineri (23.30), Sâmbătă-Duminică (23.30)

 

Curierul 3 (Transporter 3)

 

Regia: Olivier Megaton

în rolurile principale: Jason Statham

Gen: Acţiune

Program: Luni-Vineri (17.00, 19.15, 21.20, 23.15), Sâmbătă-Duminică (12.45, 15.00, 17.00, 19.15, 21.20, 23.15)

 

Măgăruşul Buclucaş (Donkey Xote)

 

Regia: Jose Pozo

în rolurile principale: David Fernandez, Andreu Buenafuente

Gen: Animaţie

Program: Luni-Vineri (15.30, 17.30), Sâmbătă-Duminică (13.30, 15.30, 17.30)

 

Madagascar 2 (Madagascar 2) dublat

 

Regia: Eric Darnell, Tom McGrath

în rolurile principale: Ben Stiller, Chris Rock

Gen: Animaţie, Aventură, Comedie, Acţiune

Program: Luni-Vineri (15.10, 17.10), Sâmbătă-Duminică (13.10, 15.10, 17.10)

 

Călătorie spre Centrul Pământului (Journey to the Center of the Earth) 3D

 

Regia: Eric Brevig

în rolurile principale: Brendan Fraser

Gen: Acţiuni, Aventură, Familie, Fantastic

Program: Luni-Vineri (19.00), Sâmbătă-Duminică (12.00, 14.00, 19.00)

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Comenteaza