Oţelul Galaţi - "U" Cluj 0 - 2 (final)

Oţelul Galaţi -
Universitatea Cluj a învins Oţelul Galaţi, în deplasare, cu 2-0, prin golurile marcate de Borza şi Apostu. Meciul a fost transmis fază cu fază de ziuadecj.ro.

Min 90+4 Final de meci. Universitatea Cluj învinge Oţelul Galaţi, în deplasare, cu 2-0, prin golurile marcate de Borza şi Apostu.

Min 90+4 Tony face slalom printre adversari şi trimite în bară.

Min 90+2 GOOOOL "U" Cluj. Apostu marchează din interiorul careului mare.

Min 90 Ocazie bună pentru Apostu, care îl depăşeşte pe portarul gazdelor, dar nu reuşeşte să trimită spre poartă şi Grahovac reţine.

Min 88 Corner pentru Oţelul Galaţi.

Min 86 Szilagyi este căzut pe gazon. Fotbalistul se ridică.

Min 84 Şut al lui Tony, pe lângă poartă; se acordă corner.

Min 83 Schimbare la "U": iese Borza, intră Apostu.

Min 81 Ninu primeşte cartonaş galben.

Min 80 Intră fotbalistul brazilianul în locul lui Filip.

Min 79 Schimbare la Oţelul: urmează să intre Martinios.

Min 78 Borza şutează puternic, în bară.

Min 77 O nouă ocazie mare pentru gălăţeni, Vancea şutează din lateral, pe lângă.

Min 74 Ocazie foarte mare pentru Vancea, care reia frumos, puţin pe lângă bară, mingea centrată de Neagu.

Min 71 Şut bun al lui Neagu, mingea trece pe lângă poartă.

Min 69 "U" scapă pe contraatac, faza se stinge.

Min 65 Jocul se reia.

Min 65 Schimbare la "U" Cluj. Intră Tony, iese Dedu.

Min 64 Un fotbalist al Universităţii este faultat şi este căzut pe teren.

Min 59 Sergiu Costin este eliminat, după ce primeşte al doilea cartonaş galben în urma unei intrări întârziate la un fotbalist al Universităţii Cluj.

Min 58 Corner pentru Oţelul.

Min 56 Gabi Paraschiv este semnalizat în ofsaid. Gălăţenii reuşiseară să marcheze.

Min 53 Cartonaş galben pentru Borza, după ce l-a ţinut pe Cojoc.

Min 51 Fază periculoasă în careul Universităţii, mingea este îndepărtată.

Min 47 Corner pentru Oţelul.

Min 47 Şut bun al lui Paraschiv, mingea este respinsă de Niculescu în corner.

Min 46 Schimbare şi la "U" Cluj. Intră Ninu, iese Raţiu.

Min 46 - Schimbare la Oţelul. Iese Benga, intră Paraschiv.

Min 45+1 Pauză. Universitatea Cluj conduce după primele 45 de minute cu 1-0, prin golul reuşit de Borza, din lovitură liberă, în minutul 23.

Min 45 Iorga pătrunde foarte frumos, îi centrează în cele de urmă lui Astafei, care şutează defectuos.

Min 43 Ljubinkovic vede şi el un cartonaş galben.

Min 40 Jocul se mută la cealaltă poartă. Sergiu cOstin şutează, însă destul de slab, reţine Niculescu.

Min 40 Ocazie mare pentru "U". Dedu reia pe lângă poartă, din faţa porţii, după o centrare foarte bună a lui Borza.

Min 39 COrner pentru Oţelul Galaţi.

Min 36 Iorga centrează pe jos, în careu, resping fundaşii Universităţii.

Min 30 Cojoc este avertizat şi el cu cartonaş galben.

Min 29 Portarul Universităţii Cluj se complică, mingea ajunge la gălăţeni, Astafei şutează peste poartă.

Min 28 S. Costin trimite o minge în adâncime, Ciupe respinge în corner.

Min 25 Dedu pătrunde periculos şi trimite spre poartă, portarul Oţelului respinge în corner.

Min 23 GOOOOOL "U" Cluj. Borza marchează din lovitură liberă, cu un şut plasat, lângă bară. Oaspeţii conduc cu scorul de 0-1.

Min 22 Dedu cade la marginea careului, un fotbalist al Oţelului este avertizat cu cartonaş galben.

Min 19 Încercare eşuată a lui sergiu Costin de a-şi lansa în bandă un coechipier.